Sortiment

AROMATERAPIE

Aromaterapie = využití voňavých darů přírody k harmonizaci těla, mysli i duše.

Čistě přírodní éterické oleje mají pevné místo v recepturách našich produktů i směsí pro aromaterapii. Éterické oleje jsou získavané nejčastěji parní destilací různých částí siličnatých rostlin (kořeny, lodyhy, listy, květy, semena), lisováním (citrusové plody), extrakcí CO2.

Možnosti využití aromaterapie :

Dřevitý ocet

Dřevitý ocet

je speciální přírodní produkt vyráběný tradičním postupem z bukového dřeva. Nalézá široké uplatnění od tvorby kouřových aromat až po aplikace využívající jeho baktericidních vlastností.

Aromatické látky (zchutňovadla) a barviva do krmiv

Naše zchutňovadla a barvy výborně ochutí a obarví krmivo pro zvířecí miláčky i hospodářská zvířata. Zchutňovadla se do krmiva přidávají za účelem zvýšení chutnosti a vůně a tím zvýšení příjmu krmiva, naučení mláďat na nové krmivo nebo k odstranění nepříjemných pachů některých skupin krmiv. Vhodnost zchutňovadel je třeba ověřit preferenčními testy se zvířaty. Jejich ohodnocení člověkem je málo hodnověrné vzhledem k odlišným smyslovým vjemům a preferencím.

Parfémové kompozice / kosmetika

Parfémové kompozice - vyvážené směsi vonných látek vytvářející perfémovou kompozici s jedinečnou vůní, která provoní vaše produkty a dodá jim přitažlivosti. Použítí parfémových kompozic: Aquaromy - vhodné do vodního prostředí. Aviváže - stálicemi mezi vůněmi jsou kvetinové, ovocné a svěží. Detergenty - Parfémové kompozice určené pro vyšší teploty při praní. Kompozice určené pro svíčky parafínové a gelové svíčky. Krémy, emulze, parfémy...

Extrakty, silice, oleoreziny

EXTRAKTY - přírodní bylinné extrakty pro použití v potravinářském i kosmetickém průmyslu. S jistotou můžeme říci, že království rostlin bylo na Zemi dříve, než lidstvo samo. Jak se lidstvo vyvíjelo, začalo poznávat stále více druhů rostlin. Přisoudilo jim kouzelnou moc a postupně se naučilo rozpoznávat jejich vlastnosti. Znalosti o rostlinách, respektive jejich účincích byly spíše empirické a často tak docházelo k omylům a chybám.

Barvy ostatní

Výrobní skupina AROCO & AROMA pro Vás připravila širokou škálu kvalitních potravinářských barviv, která najde uplatnění ve všech potravinářských firmách. Uspokojíme zákazníky požadující do svých výrobků přírodní barviva. Barviva dodáváme jako prášková, tekutá i gelová ani velikonoční vajíčka nezůstanou bez barvy.

Aromata do potravin

Výrobní skupina Aroco+Aroma má s vývojem a výrobou aromat určených do potravin dlouholeté zkušenosti, tradice naší společnosti sahá až od roku 1882. V současnosti nabízíme širokou škálu kvalitních aromat pro všechny potravinářské obory. Naší specialitou jsou rumová aromata včetně výroby rumového éteru.